Edzés előtti - Pre Workout
Pre-workout – edzés előtti italporok és kapszulák
A pre-workout angol kifejezés, jelentése „edzés előtti”. Így nevezik azokat a termékeket, amelyeket a gyártó edzés előtti fogyasztásra javasol. Többnyire italporként, ritkábban kapszulaként kaphatók, és egy adagban több összetevőt kombinálnak – koffeint vagy koffeinmentes változatban aminosavakat, vitaminokat és növényi összetevőket. Mivel összetételük termékenként nagyon eltér, a legfontosabb információt a címke adja.
Hogyan olvassa a pre-workout címkéjét?
Nézze meg, hány gramm egy adag, és ebben mennyi koffein van milligrammban. Ellenőrizze, hogy az egyes összetevők mennyisége külön fel van-e tüntetve. Ha a címkén csak egy összetevő-keverék össztömege szerepel (ezt gyakran gyártói keveréknek vagy angolul „proprietary blend”-nek nevezik), az egyes összetevők pontos mennyisége nem derül ki belőle.
Nézze meg, hány gramm egy adag, és ebben mennyi koffein van milligrammban. Ellenőrizze, hogy az egyes összetevők mennyisége külön fel van-e tüntetve. Ha a címkén csak egy összetevő-keverék össztömege szerepel (ezt gyakran gyártói keveréknek vagy angolul „proprietary blend”-nek nevezik), az egyes összetevők pontos mennyisége nem derül ki belőle.
Mit talál az alkategóriában?
- + Koffeint tartalmazó pre-workout italporokat
- + Stimulánsmentes, koffein nélküli változatokat
- + Többféle ízben kapható termékeket
- + Adagonkénti összetevő- és koffeintartalmat a termékoldalakon – az edzés utáni termékeket a post-workout alkategóriában találja
Összes termék a kategóriában6
termék
Raktáron
Gyártó:
Weider
Ízesítés:
ízesítetlen
Kiszerelés:
310 g
9 490 Ft
Egységár: 30 613 Ft/kg
Raktáron
Gyártó:
Weider
Ízesítés:
berry blast
Kiszerelés:
250 ml
780 Ft
Egységár: 3 120 Ft/L
Raktáron
Gyártó:
Weider
Ízesítés:
kóla
Kiszerelés:
375 g
12 290 Ft
Egységár: 32 773 Ft/kg
Raktáron
Gyártó:
Weider
Ízesítés:
narancs
Kiszerelés:
375 g
12 290 Ft
Egységár: 32 773 Ft/kg
Raktáron
Gyártó:
Weider
Ízesítés:
vörösáfonya
Kiszerelés:
375 g
12 290 Ft
Egységár: 32 773 Ft/kg
Nincs raktáron
Gyártó:
Weider
Ízesítés:
kóla - narancs
Kiszerelés:
20 x 25 ml
9 790 Ft
Egységár: 19 580 Ft/l
Összetevők röviden
- Koffein: természetesen a kávéban, a teában és a guaranában is megtalálható; a pre-workout termékekben adagonként eltérő mennyiségben szerepel
- Béta-alanin: nem esszenciális aminosav, sokaknál átmeneti bizsergő érzést okoz a bőrön
- Citrullin: aminosav, gyakran citrullin-malát formában szerepel; nevét a görögdinnye latin nevéből kapta
- Arginin: félig esszenciális aminosav, amelyet a szervezet részben maga is előállít
- Tirozin: aminosav; nevét a görög „türosz”, azaz sajt szóból kapta, mert először sajtból vonták ki
Fontos a koffeines termékeknél
Az Európai Élelmiszerbiztonsági Hatóság (EFSA) szerint egészséges felnőtteknél a napi legfeljebb 400 mg, egyszerre legfeljebb 200 mg koffein nem jelent biztonsági aggályt. Számolja bele a kávét, az energiaitalt és más koffeintartalmú termékeket is. Koffeintartalmú termék gyermekeknek, várandós és szoptató nőknek nem ajánlott.
Az Európai Élelmiszerbiztonsági Hatóság (EFSA) szerint egészséges felnőtteknél a napi legfeljebb 400 mg, egyszerre legfeljebb 200 mg koffein nem jelent biztonsági aggályt. Számolja bele a kávét, az energiaitalt és más koffeintartalmú termékeket is. Koffeintartalmú termék gyermekeknek, várandós és szoptató nőknek nem ajánlott.
Első használat előtt
Az adagot és a fogyasztás időpontját mindig a termék címkéje szerint kövesse – ha a címke kisebb kezdő adagot javasol, azzal kezdje. A napi ajánlott mennyiséget ne lépje túl, és koffeines terméket ne fogyasszon egyszerre más koffeintartalmú étrend-kiegészítővel.
Az adagot és a fogyasztás időpontját mindig a termék címkéje szerint kövesse – ha a címke kisebb kezdő adagot javasol, azzal kezdje. A napi ajánlott mennyiséget ne lépje túl, és koffeines terméket ne fogyasszon egyszerre más koffeintartalmú étrend-kiegészítővel.
Az étrend-kiegészítők nem helyettesítik a változatos, kiegyensúlyozott étrendet és az egészséges életmódot.